Ogrodywertykalne

Ogrody wertykalneŻywa zieleń, czyli tak zwany ogród wertykalny, to bezsprzecznie jeden z niemijających trendów w aranżacji nowoczesnych pomieszczeń mieszkalnych oraz biurowych, jak również z powodzeniem wykorzystywany podczas eventów i targów. Mobilne zielone ściany to bowiem najszybsze i najwygodniejsze rozwiązanie, by nadać przestrzeni charakteru i pewnego rodzaju prestiżu, podnieść jej walory estetyczne oraz stworzyć w niej wyjątkowy mikroklimat.

Oferowane przez nas zielone ściany to:

  • mobilność, a co za tym idzie i elastyczność,
  • prosta i szybka instalacja,
  • automatyczny system nawadniania oraz zapotrzebowanie na wodę ograniczone do minimum,
  • szeroki wybór roślin oraz kolorystyki kompozycji,
  • żywy mebel lub naturalna ścianka działowa – doskonała w przestrzeni biurowej.

Nie można również zapominać o dobroczynnym działaniu roślin – skutecznie pochłaniają szkodliwy dwutlenek węgla, wydzielając jednocześnie niezbędny do życia tlen. Co więcej, redukują kurz oraz metale ciężkie unoszące się w powietrzu oraz absorbują z niego nadmiar hałasu. Wszystkie wymienione właściwości sprzyjają utrzymaniu powietrza w dobrej kondycji, co nie pozostaje obojętne dla naszego zdrowia, dobrego samopoczucia, poczucia komfortu oraz efektywnej pracy.

Każda z naszych mobilnych zielonych ścian składa się z konstrukcji nośnej, paneli roślinnych, systemu nawadniania oraz dokładnie skomponowanej roślinności. Może przyjąć dowolny kształt i rozmiar, a dzięki swojej mobilności, istnieje możliwość swobodnego jej przemieszczania oraz łączenia z innymi modułami.

Stwórz własną mobilną zieloną ścianę lub wybierz któryś z naszych projektów!